בית הברזל – ג'ון הארט

BY IN ספרים חדשים NO COMMENTS YET , ,

בית הברזל - ג'ון הארט - פורטל פאבלישינג האוס
 

מאפיה, פוליטיקה ושני אחים יתומים נפגשים כולם ב"בית הברזל", ספרו החדש של ג'ון הארט, בהוצאת כנרת-זמורה

 

הסופר האמריקאי ג'ון הארט החל את דרכו בלימודי ספרות צרפתית ומשם המשיך ללמוד משפטים וחשבונאות. לדבריו, עבד כבנקאי, כסוכן מניות וכעורך דין. הוא גם עבד בשיוף דקים בחוף קרולינה, על מסוקים באלסקה וכברמן בפאב בלונדון.

כל אותו זמן הוא מעיד כי חלומו האמתי היה לכתוב היטב ושכתיבתו תראה אור היטב. לאחר שני ניסיונות כושלים לשלב בין הכתיבה לבין תפקוד "בעולם האמתי", עם ילדה קטנה ועוד ילד בדרך, החליט לעזוב את הכול ולרדוף אחר חלומו. את מרבית השנה שבאה לאחר מכן, העביר בחדר עיון בספרייה הציבורית של מחוז רואן. התוצאה הייתה "מלך השקרים", ספרו הראשון, שאף תורגם לעברית וראה אור בהוצאת כנרת זמורה-ביתן (כמו גם ספרו השלישי, "הילד האחרון").

כנראה שההימור השתלם עבור הארט, משום שעד מהרה הפך לסופר מוכר ועטור פרסים, שספריו הם רבי-מכר המתורגמים לשפות רבות וזוכים להצלחה. כעת מגיע לישראל ספרו הרביעי, "בית הברזל", ולמי שאוהבים ספרי מתח, מאפיה ופוליטיקה, הוא צפוי להיות תענוג.

 

תקציר העלילה

בית הברזל היה בית היתומים שבו גדלו צמד אחים. מייקל הבכור הפך ליד ימינו של ראש המאפיה וג'וליאן אומץ על ידי אשת סנאטור אמריקאי.

עשרים שנה פעל מייקל בשירות המאפיה אבל כעת מצא טעם חדש לחייו בדמות אלנה והעתיד שהיא מאפשרת לו. מייקל רוצה להקים את המשפחה שלא הייתה לו אבל ראש המאפיה גוסס וקרבות הירושה מסמנים אותו כמטרה.

מייקל נמלט לעתיד טוב יותר עם אהובתו אבל הוא חייב לבדוק מה קרה לג'וליאן, כי זאת ההזדמנות האחרונה לפני שיעלם בזהות בדויה.

הוא מגיע למשפחתו המאמצת של אחיו הצעיר רק כדי לגלות כי עליו לשוב עוד פעם אחת למקום שאליו נשבע לא לחזור — בית הברזל.


בקרו באתר הבית של ג'ון הארט

 

בית הברזל (Iron House)

מאת: ג'ון הארט

הוצאה: כנרת-זמורה (2015)

תרגום מאנגלית: גיא הרלינג

463 עמודים

 

So, what do you think ?