הוצאת נובה זקוקה לעזרתכם כדי להמריא

BY IN חדשות הספרות NO COMMENTS YET , ,

 

הוצאת נובה - הוצאה לאור - פורטל פאבלישינג האוס

העורך, המתרגם והעיתונאי, דידי חנוך רוצה להיות מו"ל ומקים את הוצאת נובה. ההוצאה צפויה להתמחות בספרי מדע בדיוני ופנטסיה ואתם יכולים לעזור לה להמריא

כפורטל שהציב לעצמו למטרה להעניק לכותבים, לקוראים ולאנשי מקצוע מפה מעודכנת של מצב המולו"ת והכתיבה בישראל, אנחנו שמחים על כל קול חדש בתעשייה. לכן שמחנו לשמוע על הקמפיין החדש להקמת "הוצאת נובה" הוצאה שתתמחה בספרי מדע בדיוני ופנטסיה. דידי חנוך, האיש שעומד מאחורי קמפיין המימון וההוצאה החדשה, הוא דמות מוכרת וותיקה בעולם המולו"ת המקומי. דידי עבד במרוצת השנים כעורך סדרות המדע הבדיוני והפנטזיה של הוצאת אופוס והוצאת מודן, וכן כמתרגם של ספרים מסוגות אלו. בזכות הידע הנרחב והמעמיק שלו לגבי המתרחש בתחום, זיהה לא אחת סופרים וסופרות חדשים ומבטיחים, הרבה לפני ששמם נודע בישראל. עם הסופרים שאת יצירותיהם עזר להביא לקהילת החובבים הישראלית, ניתן למנות את יצירותיהם של ניל גיימן, ג'ורג' ר"ר מרטין, סטיבן ברוסט, דן סימונס ועוד רבים וטובים.

בנוסף להיותו איש מקצוע בתחום, דידי חנוך הוא גם עיתונאי ובלוגר ותיק, כך שהוא תמיד עוקב אחר החידושים והמגמות הנצפות בז'אנרים הספקולטיביים. לכן, זה רק היה עניין של זמן עד שיחליט כי הבשילה השעה עבורו להקים הוצאה לאור פרטית בניהולו. קשה לדעת מה יהיה בדיוק ומה צופן העתיד, אך מה שבטוח, זה שיהיה מעניין ומקורי.

 

 

הוצאת נובה – החזון הספרותי

העולם הספרותי של המדע הבדיוני והפנטסיה נמצא בתקופה לא פשוטה ומאתגרת. טעמים וסגנונות משתנים, הדור הישן של הכותבים מזדקן ודור חדש צומח הכולל יוצרים ויוצרות חדשים, שמביאים עמם כתיבה עדכנית ומגוונת ועוסקים בנושאים חברתיים שרלוונטיים לזמננו, ועושים זאת בצורות חדשות.  הדם החדש הזה מפיח בז'אנרים חיים חדשים, אך גם מסעיר יסודותיהם. לא מעט אנשים, ובהם רבים מן היוצרים והמו"לים הוותיקים והמבוססים היו שמחים לראות את התחום ממשיך כפי שהיה. הוצאת נובה מאמינה שהמגוון הרחב של היוצרים והיוצרות החדשים והמעניינים הגיעו למסה קריטית, וכעת דרישתם לזכות למקום משלהם בענף צודקת, ואף חיונית לשם העשרת התחום.

לכן, ההוצאה שואפת לצעוד באומץ עם הפנים לעתיד ולהביא לקהל הישראלי, דובר העברית, את הקולות הרעננים, הבועטים והמרתקים ביותר של היוצרים החדשים שאת יצירותיהם וחזונם לא יצא לנו להכיר עדיין, בשל מבנה עולם המו"לות המקומי.

 

מה בתכנית?

בהתאם לחזון הספרותי של הוצאת נובה, יש להוצאה כבר שני ספרים מתוכננים לשנה הקרובה. האחד ספר מדע בדיוני והשני ספר פנטזיה: הראשון הוא "חיי טאו", של ווסלי צ'ו, בעוד שהשני הוא, "מת ברובו", של מקס גלדסטון. שני הספרים הם ספרי הביכורים של יוצריהם.

 

מודל עסקי חדש

לפני כשנה וחצי נכנס לתוקפו "חוק הספרים". אף על פי שהוא כפה על השוק שינויים ותמורות רבים (חלקם אחראים להבשלת הזמן להקמת הוצאת נובה), עדיין רבות מן השחקניות הוותיקות בשוק מנסות להיאחז בעבר ובמודלים המסורתיים של פעילות. אלא שכיום יותר מתמיד ברור שלא ניתן (ואף לא רצוי) להשיב את המצב לקדמותו. צריך להתקדם ולהתפתח אל מעבר לעידן הדואופול. לכן, הוצאת נובה לא מתכננת להתבסס על מערך ההפצה של הרשתות הגדולות, עם כל המשתמע מכך, לרבות אחוזי ההנחה המופרכים שנדרשים מהוצאות והציפייה האינסופית לתשלום עבור ספרים שנמכרו. אדרבא, הדבר אינו אפשרי עבור הוצאה קטנה וחדשה, המבקשת להביא לאור יצירות מיוחדות ואיכותיות, שלא בהכרך פונות למכנה המשותף הנמוך והמשותף לכולם.

אך כדי שהניסוי החשוב הזה שנקרא הוצאת נובה יצא אל הפועל, על קמפיין המימון להצליח ולהגיע לסכום היעד, אשר עומד על 70,000 ש"ח. הקמפיין נמצא כרגע באמצעו ועבר במעט את אמצע הדרך אל היעד. רוצים ליהנות מספרים אחרים? רוצים להכיר את הסופרים המבטיחים והמדוברים בחו"ל שעליהם לרוב איננו שומעים בארץ? גם אנחנו!

כעת נותר לכם רק להחליט האם תתגייסו למטרה וכמה תתרמו, כדי להפוך את "נובה" למציאות?


 

So, what do you think ?