שלבי הוצאה לאור

BY IN כללי NO COMMENTS YET

שלבי הוצאה לאור מתחילים בקבלת כתב יד מאת המחבר, ומסתיימים בהוצאת ספר חדש לאוויר העולם.

מדובר על תהליך שלא קל לבצע אותו בהצלחה מלאה.

 

השלבים השונים של הוצאה לאור

השלבים העיקריים של הוצאה לאור הם: שלב של הנחיה וייעוץ, שלב של עריכה לשונית וגרפית, שלב של סדר דפוס, שלב ההדפסה בבית הדפוס, השלב של הפצת הספר בחנויות הספרים ברחבי ישראל.

השלב של הפצת הספר בחנויות הספרים מהווה מכשול אשר עומד לפני סופרות וסופרים חדשים שאין בידיהם חוזי הפצה עם חנויות ספרים רבות.

 

פניה אל הוצאות ספרים מסחריות

אתם בוודאי מעוניינים שהוצאת ספרים מסחרית תסכים להוציא את ספר הביכורים שלכם לאור ולכן אתם בוודאי פונים אל הוצאות הספרים הגדולות בישראל.

הוצאות הספרים הגדולות שפועלות בישראל הן: כנרת זמורה ביתן דביר, ידיעות ספרים, קשת, עם עובד, הקיבוץ המאוחד, כתר, הספרייה החדשה, חרגול, מודן, מטר, בבל, אחוזת בית ועוד.

הבעיה היא שאתם סופרים חדשים שלא מוכרים לציבור הרחב ולכן תמיד תהיו בעמדת נחיתות בהשוואה לסופרים המפורסמים שיש להם קהל קוראים נאמן אשר מלווה אותם לאורך שנים.

מסיבה זאת הסיכוי שהספר שלכם יקבל את האישור המיוחל של הוצאה לאור דרך הוצאות הספרים הגדולות הוא נמוך עד מאוד.

 

פניה לפתרון של הוצאה עצמית

בהוצאה עצמית משלמים להוצאת ספרים על תהליך של הוצאה לאור של ספרכם והפצתו.

הבעיה היא שלהוצאות הספרים העצמיות אין ערוצי הפצה מוצלחים כמו להוצאות הספרים המסחריות.

הדבר נובע מכך שהספרים של הוצאות הספרים המסחריות נכתבים לרוב על ידי סופרים ידועים ולכן הם נמכרים בעותקים רבים דבר שמאפשר רווחיות לחנויות הספרים.

לעומת זאת ספר שיוצא בהוצאה עצמית ושנכתב על ידי מחברים אלמוניים שאינם מוכרים לציבור הרחב, יתקשה להימכר בעותקים רבים, ולכן איננו אטרקטיבי מספיק בעבור חנויות הספרים השונות.

 

לסיום הנושא, שיהיה בהצלחה בכתיבת הספר הראשון שלכם, בתקווה שיצא לאור בהצלחה מלאה, יתקבל בצורה טובה אצל קהל הקוראים הישראלי, ואולי אף גם בקהלים ממדינות זרות אם הוא יתורגם בשלב כלשהו לשפות זרות.

So, what do you think ?